Warning: Declaration of YOOtheme\Theme\Wordpress\MenuWalker::walk($elements, $max_depth) should be compatible with Walker::walk($elements, $max_depth, ...$args) in /data/web/virtuals/202514/virtual/www/wp-content/themes/yootheme/vendor/yootheme/theme/platforms/wordpress/src/Wordpress/MenuWalker.php on line 112

ICA Commission Joint Workshop ATLASES–COGNITION–USABILITY

Ve dnech 27.–30. dubna 2018 se v Olomouci na půdě Katedry geoinformatiky Univerzity Palackého v Olomouci konal pod záštitou Mezinárodní kartografické asociace ICA Joint Workshop ATLASES–COGNITION–USABILITY. Na organizaci se podílely tři odborné komise ICA, a to Commission on Atlases, Commission on Cognitive Issues in Geographic Information Visualization a Commission on Use, User and Usability Issues. Cílem pořadatelů bylo propojit dosažené poznatky, názory a výzkumné aktivity tří kartografických skupin a vyvolat tvůrčí diskuse nad všemi možnými tématy, které jednotlivé komise řeší. Pro rozvoj kartografie jako vědy jsou takové diskuse nezbytné.

Program workshopu se skládal z jednoho jednodenního semináře, pěti diskusních námětů, 21 referátů a tří praktických seminářů. Všechny příspěvky si vyslechlo 50 účastníků z 15 zemí světa v čele s prezidentem ICA prof. Kraakem, generálním sekretářem prof. Zentaiem a viceprezidenty Rodríguez a Voženílkem. Atlasová komise využila akci také k pravidelnému zasedání svého vedení. Účastníci si užili i společenské části, a to procházku historickou Olomoucí, prohlídku nejvzácnějších varhan v ČR, výlet na Macochu a Punkevní jeskyně a večeři v pivovaru Černá Hora. Všichni zúčastnění se shodli na velkém přínosu workshopu a přání pokračovat ve společných seminářích. Více informací, včetně prezentací a fotografií, je na webu workshopu ZDE.


Kolektivní členové ČKS

KARTOGRAFIE PRAHA
Katedra geoinformatiky Univerzity Palackého v Olomouci
Katedra geografie Masarykovy univerzity
T-Mapy
Výzkumný ústav geodetický, topografický a kartografický
Katedra geomatiky Českého vysokého učení technického
Moravské kartografické centrum
Geografický ústav Masarykovy univerzity
Katedra geografie Technické univerzity v Liberci
Univerzita obrany