Warning: Declaration of YOOtheme\Theme\Wordpress\MenuWalker::walk($elements, $max_depth) should be compatible with Walker::walk($elements, $max_depth, ...$args) in /data/web/virtuals/202514/virtual/www/wp-content/themes/yootheme/vendor/yootheme/theme/platforms/wordpress/src/Wordpress/MenuWalker.php on line 112

Výstava nominovaných produktů Mapa roku 2019

Ve dnech 22. srpna až 24. září 2020 bude probíhat v interaktivním muzeu vědy Pevnost poznání v Olomouci výstava MAPY A MAPY. Vystaveny zde budou všechny nominované produkty na ocenění Mapa roku 2019.

V zachovalém areálu korunní pevnůstky v Olomouci sídlí vzácná historická stavba s dřevěnou konstrukcí. Ještě v roce 1857 byla neoddělitelnou součástí bastionové pevnosti. Zatímco ale tehdy se v ní skladovala
dělostřelecká munice, dnes je rafinovaným útočištěm pro vědu a neformální vzdělávání. Jedná se o interaktivní muzeum vědy Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého s názvem „Pevnost poznání“.
Součástí muzea jsou čtyři stálé expozice: Věda v pevnosti, Živá voda, Rozum v hrsti a Světlo a tma. Geografická sekce je součástí expozice Živá voda, proto se právě zde bude výstava konat.
Více informací o Pevnosti poznání na webových stránkách.


Kolektivní členové ČKS

KARTOGRAFIE PRAHA
Katedra geoinformatiky Univerzity Palackého v Olomouci
Katedra geografie Masarykovy univerzity
T-Mapy
Výzkumný ústav geodetický, topografický a kartografický
Katedra geomatiky Českého vysokého učení technického
Moravské kartografické centrum
Geografický ústav Masarykovy univerzity
Katedra geografie Technické univerzity v Liberci
Univerzita obrany