Výsledky ročníku 2020 – 2021

Téma pro ročník 2020–2021 bylo Mapa mého budoucího světa

Hodnocena byla srozumitelnost tématiky, kartografický obsah a kvalita provedení a celková estetická hodnota. Do soutěže se zapojilo 925 autorů obrázků z řad jednotlivců a prostřednictvím více než 80 mateřských, základních a středních škol z celé České republiky.

Odměny autorům, kteří se umístili v národním kole a následně v kole mezinárodním, budou rozesílány do konce října 2021. Soucasně obdrží drobnou odměnu všichni účastnící, kteří zaslali své práce do soutěže jako poděkování.

Děkujeme všem, kteří se do soutěže zapojili a věříme, že tomu bude i tak v dalším ročníku.

Vybraná díla byla odeslána do mezinárodního kola soutěže a budou vystavena v rámci Mezinárodní kartografické konferenci ve Florencii v Itálii (prosinec 2021)

Obrázky budou vystavovány také v průběhu 24. kartografické konference v Ostravě (září 2021) a při dalších příležitostech u akcí pořádaných Českou kartografickou společností.

Celkem bylo hodnoceno v jednotlivých kategoriích:

  • Kategorie A – 55 prací
  • Kategorie B – 121 prací
  • Kategorie C – 392 prací
  • Kategorie D – 258 prací

Kategorie A: do 6 let

  • 1. místo Tereza Kudrnová – Bydlím u moře – MŠ Kamarád, Hradec Králové (mezinárodní kolo)
  • 2. místo Mája SodomkováMůj svět budoucnostiJablonec nad. Nisou
  • 3. místo Lukáš HornychKudy teče řekaNáchod
  • 4. místo Adriana Adámková
  • 5. místo Karolína DundováMoje barevná Země – MŠ Kamarád, Hradec Králové
  • 6. místo Izabela Bondrová  – Děti z celého světa – MŠ Beruška, Liberec
  • 7. místo Filip Hikl Let do vesmíru – MŠ Beruška, Liberec
  • 8. místo Ema JelínkováLouka s domečky, které chci mítJablonec nad. Nisou
  • 9. místo neuděleno
  • 10. místo neuděleno
1. místo Tereza Kudrnová – Bydlím u moře

1. místo Tereza Kudrnová – Bydlím u moře

2. místo Mája Sodomková – Můj svět budoucnosti

2. místo Mája Sodomková – Můj svět budoucnosti

3. místo Lukáš Hornych– Kudy teče řeka

3. místo Lukáš Hornych– Kudy teče řeka

4. místo Adriana Adámková

4. místo Adriana Adámková

5. místo Karolína Dundová – Moje barevná Země

5. místo Karolína Dundová – Moje barevná Země

6. místo Izabela Bondrová  - Děti z celého světa

6. místo Izabela Bondrová - Děti z celého světa

7. místo Filip Hikl – Let do vesmíru

7. místo Filip Hikl – Let do vesmíru

8. místo Ema Jelínková - Louka s domečky, které chci mít

8. místo Ema Jelínková - Louka s domečky, které chci mít

Kategorie B: 6–8 let

  • 1. místo Josefka VodnárkováOstrov budoucnostiZUŠ Jilemnice
  • 2. místo Viktoria ŠvrčkováCukrové království – ZUŠ Hlučín (mezinárodní kolo)
  • 3. místo David GjepaliBudoucí vesmír– Liberec
  • 4. místo Nina VeseláBudoucí mapa jednorožců – Liberec
  • 5. místo Martin SvobodaBloudící světZŠ Nový Rychnov
  • 6. místo František Hanák, Vanesa Krejčířová Planeta budoucnostiZŠ Zborovnice
  • 7. místo Eliška Bělonožníková Město budoucnostiZUŠ Jilemnice
  • 8. místo Ella JirouškováMapa podle Elly – ZUŠ Jilemnice
  • 9. místo Aneta TomanováCukrový svět – ZŠ a MŠ Běšiny
  • 10. místo neuděleno
1. místo Josefka Vodnárková – Ostrov budoucnosti

1. místo Josefka Vodnárková – Ostrov budoucnosti

2. místo Viktoria Švrčková – Cukrové království

2. místo Viktoria Švrčková – Cukrové království

3. místo David Gjepali – Budoucí vesmír

3. místo David Gjepali – Budoucí vesmír

4. místo Nina Veselá –Budoucí mapa jednorožců

4. místo Nina Veselá –Budoucí mapa jednorožců

5. místo Martin Svoboda – Bloudící svět

5. místo Martin Svoboda – Bloudící svět

6. místo František Hána, Vanesa Krejčířová – Planeta budoucnosti

6. místo František Hána, Vanesa Krejčířová – Planeta budoucnosti

7. místo Eliška Bělonožníková – Město budoucnosti

7. místo Eliška Bělonožníková – Město budoucnosti

8. místo Ella Jiroušková – Mapa podle Elly

8. místo Ella Jiroušková – Mapa podle Elly

9. místo Aneta Tomanová – Cukrový svět

9. místo Aneta Tomanová – Cukrový svět

Kategorie C: 9–12 let

  • 1. místo Matyáš Janečka – Mapa mého života – ZŠ a MŠ Sedliště (mezinárodní kolo)
  • 2. místo Matěj Neklan – Dračí planeta – ZUŠ Jilemnice
  • 3. místo Lenka Jalůvková – Cesta v oblacích – ZUŠ Hlučín (mezinárodní kolo)
  • 4. místo Vít Čužma, Jan Adensam Srdce Evropy – ZŠ a MŠ Husinec
  • 5. místo Patrik Bican – Město Písek – ZŠ E. Beneše, Písek
  • 6. místo Matěj Němejcmapa Země – MarsZUŠ Vodňany
  • 7. místo Šarlota IštokováNa jiné planetě – ZUŠ Vimperk
  • 8. místo Lucie BorovanskáVýlet do roku XY – ZUŠ Vimperk
  • 9. místo Michal Hromada Město budoucnostiZUŠ v Blatné
  • 10. místo Sofia BaratMapa života na Měsíci – Praha
1. místo Matyáš Janečka – Mapa mého života

1. místo Matyáš Janečka – Mapa mého života

2. místo Matěj Neklan – Dračí planeta – ZUŠ Jilemnice

2. místo Matěj Neklan – Dračí planeta – ZUŠ Jilemnice

3. místo Lenka Jalůvková – Cesta v oblacích

3. místo Lenka Jalůvková – Cesta v oblacích

4. místo Vít Čužma, Jan Adensam –Srdce Evropy

4. místo Vít Čužma, Jan Adensam –Srdce Evropy

5. místo Patrik Bican – Město Písek

5. místo Patrik Bican – Město Písek

6. místo Matěj Němejc – mapa Země - Mars

6. místo Matěj Němejc – mapa Země - Mars

7. místo Šarlota Ištoková –Na jiné planetě

7. místo Šarlota Ištoková –Na jiné planetě

8. místo Lucie Borovanská – Výlet do roku XY

8. místo Lucie Borovanská – Výlet do roku XY

9. místo Michal Hromada – Město budoucnosti

9. místo Michal Hromada – Město budoucnosti

10. místo Sofia Barat – Mapa života na Měsíci

10. místo Sofia Barat – Mapa života na Měsíci

Kategorie D: 13–16 let

  • 1. místo Daniela Bílá – Cesta k srdciZUŠ Vodňany
  • 2. místo Monika Vlastníková – Svět v oblacích – ZŠ Želiv (mezinárodní kolo)
  • 3. místo Robert Hopjan Kam mne odnese mapa mého budoucího života ? – ZŠ Šrámková, Opava
  • 4. místo Viktorie Vašáková – Budoucnost – Cloud – ZŠ a ZUŠ Jabloňová, Liberec (mezinárodní kolo)
  • 5. místo Amélie Votočková Svět 2600ZUŠ Jilemnice
  • 6. místo Anna PuškárováBudoucí vesmírZUŠ v Blatné
  • 7. místo Tomáš MalíkMapa mého budoucího světa/Jurasvět – Kopřivnice
  • 8. místo Anežka GabčanováMapa moderního městaZŠ U stadionu, Litoměřice
  • 9. místo Nhi Pham Yen, Natálie TesařováSpolečná cesta budoucnostiZUŠ Cvikov
  • 10. místo neuděleno
1. místo Daniela Bílá – Cesta k srdci

1. místo Daniela Bílá – Cesta k srdci

2. místo Monika Vlastníková – Svět v oblacích

2. místo Monika Vlastníková – Svět v oblacích

3. místo Robert Hopjan – Kam mne odnese mapa mého budoucího života ?

3. místo Robert Hopjan – Kam mne odnese mapa mého budoucího života ?

4. místo Viktorie Vašáková – Budoucnost – Cloud

4. místo Viktorie Vašáková – Budoucnost – Cloud

5. místo Amélie Votočková – Svět 2600

5. místo Amélie Votočková – Svět 2600

6. místo Anna Puškárová – Budoucí vesmír

6. místo Anna Puškárová – Budoucí vesmír

7. místo Tomáš Malík – Mapa mého budoucího světa/Jurasvět

7. místo Tomáš Malík – Mapa mého budoucího světa/Jurasvět

8. místo Anežka Gabčanová– Mapa moderního města

8. místo Anežka Gabčanová– Mapa moderního města

9. místo Nhi Pham Yen, Natálie Tesařová – Společná cesta budoucnosti

9. místo Nhi Pham Yen, Natálie Tesařová – Společná cesta budoucnosti

Zvláštní cena

  • Barunka Stejskalová – Můj svět je zahrada ve školce – MŠ Mikulov
  • Domov PETRA Mačkov, Blatná – výtvarné práce mentálně postižených dívek