Výsledky ročníku 2018 – 2019

Téma pro ročník 2018–2019 bylo Milujeme mapy

Hodnocena byla srozumitelnost tématiky, kartografický obsah a kvalita provedení a celková estetická hodnota. Do soutěže se zapojilo 640 autorů obrázků z řad jednotlivců a prostřednictvím téměř 80 mateřských, základních a středních škol z celé České republiky.

Odměny autorům, kteří se umístili v národním kole a následně v kole mezinárodním, budou rozesílány do konce dubna 2019 (začátek května 2019). Soucasně obdrží drobnou odměnu všichni účastnící, kteří zaslali své práce do soutěže jako poděkování.

Děkujeme všem, kteří se do soutěže zapojili a věříme, že tomu bude i tak v dalším ročníku.

 

Vybraná díla budou odeslána do mezinárodního kola soutěže a budou vystavena v rámci Mezinárodní kartografické konferenci v Tokiu v Japonsku (červenec 2019)

Obrázky budou vystavovány také v průběhu 23. kartografické konference v Praze (září 2019) a při dalších příležitostech u akcí pořádaných Českou kartografickou společností.

 

Celkem bylo hodnoceno v jednotlivých kategoriích:

  • Kategorie A – 48 prací
  • Kategorie B – 94 prací
  • Kategorie C – 319 prací
  • Kategorie D – 179 prací

Kategorie A: do 6 let

  • 1. místo Melanie Poláková – Země pro zvířátka – MŠ Beruška, Liberec (mezinárodní kolo)
  • 2. místo Karolína Kašparová – Mapa pro zvířátka i lidi – zeměkoule – MŠ Kamarád, Hradec Králové
  • 3. místo Michaela Morávková – Mapa – cesta domů – MŠ Kamarád, Hradec Králové
  • 4. místo Michaela Hrubá – Častolovická mapa – MŠ Kamarád, Hradec Králové
  • 5. místo Max Bortl – Cesta za pokladem – SMŠ Motýlek, Nový Bor
  • 6. místo Adélka  – ZŠ a MŠ s polským jazykem vyučovacím, Horní Suchá
  • 7. místo Lucie Veverková – Mapa města Hradec Králové – MŠ Kamarád, Hradec Králové
  • 8. místo Václav Smola – Mapa Liberce – MŠ Beruška, Liberec
  • 9. místo Filip Bucholz – Mapa města Liberce – MŠ Beruška, Liberec
  • 10. místo Apolena Pazourová – Pomůžeme zeměkouli – MŠ Beruška, Liberec
1. místo Melanie Poláková – Země pro zvířátka

1. místo Melanie Poláková – Země pro zvířátka

2. místo Karolína Kašparová – Mapa pro zvířátka i lidi

2. místo Karolína Kašparová – Mapa pro zvířátka i lidi

3. místo Michaela Morávková – Mapa – cesta domů

3. místo Michaela Morávková – Mapa – cesta domů

4. místo Michaela Hrubá – Častolovická mapa

4. místo Michaela Hrubá – Častolovická mapa

5. místo Max Bortl – Cesta za pokladem

5. místo Max Bortl – Cesta za pokladem

6. místo Adélka

6. místo Adélka

7. místo Lucie Veverková – Mapa města Hradec Králové

7. místo Lucie Veverková – Mapa města Hradec Králové

8. místo Václav Smola – Mapa Liberce

8. místo Václav Smola – Mapa Liberce

9. místo Filip Bucholz – Mapa města Liberce

9. místo Filip Bucholz – Mapa města Liberce

10. místo Apolena Pazourová – Pomůžeme zeměkouli

10. místo Apolena Pazourová – Pomůžeme zeměkouli

Kategorie B: 6–8 let

  • 1. místo Jindřich Šlechta – Město Králův Dvůr – ZUŠ Horažďovice (mezinárodní kolo)
  • 2. místo Alena Jungová – Tady bydlím II. – ZUŠ Hranice
  • 3. místo Tereza Mintělová – Milujeme mapy– ZUŠ Bohuslava Martinů, Havířov
  • 4. místo Nikola Munzarová – Mapa místa mého srdce – Výtvarné dílny OČKO, Lipnice
  • 5. místo Nela Šampalíková – Psací stůl školáka – ZUŠ Blatná
  • 6. místo Kamila Kubíni – Afrika na dlani – ZŠ a MŠ Běšiny, Klatovy
  • 7. místo Martina Nedvědová – Jezero v lese … a cesta kolem – Výtvarné dílny OČKO, Lipnice
  • 8. místo Linda Bočková – Cestování po moři – ZUŠ Hlučín
  • 9. místo Markéta Rychtaříková – Pohádková mapa – ZUŠ Louny
  • 10. místo Michal Vybíral – Mapa Oceánů – ZŠ Charváty
1. místo Jindřich Šlechta – Město Králův Dvůr

1. místo Jindřich Šlechta – Město Králův Dvůr

2. místo Alena Jungová – Tady bydlím II.

2. místo Alena Jungová – Tady bydlím II.

3. místo Tereza Mintělová – Milujeme mapy

3. místo Tereza Mintělová – Milujeme mapy

4. místo Nikola Munzarová – Mapa místa mého srdce

4. místo Nikola Munzarová – Mapa místa mého srdce

5. místo Nela Šampalíková – Psací stůl školáka

5. místo Nela Šampalíková – Psací stůl školáka

6. místo Kamila Kubíni – Afrika na dlani

6. místo Kamila Kubíni – Afrika na dlani

7. místo Martina Nedvědová – Jezero v lese ... a cesta kolem

7. místo Martina Nedvědová – Jezero v lese ... a cesta kolem

8. místo Linda Bočková – Cestování po moři

8. místo Linda Bočková – Cestování po moři

9. místo Markéta Rychtaříková – Pohádková mapa

9. místo Markéta Rychtaříková – Pohádková mapa

10. místo Michal Vybíral – Mapa Oceánů

10. místo Michal Vybíral – Mapa Oceánů

Kategorie C: 9–12 let

  • 1. místo David Řezáč – Chystáme výpravu – ZUŠ Nový Jičín
  • 2. místo Robert Hopjan – Mapa mi ukáže cestu – ZŠ Šrámková, Opava (mezinárodní kolo)
  • 3. místo David Strnad – Učíme se hledat v mapě – ZUŠ Nový Jičín (mezinárodní kolo)
  • 4. místo Ela Zavrtalová– Mořský příliv – ZUŠ Hlučín (mezinárodní kolo)
  • 5. místo Melánie Špůrková – Najdeme na mapě, kde bydlíme? – ZUŠ Nový Jičín
  • 6. místo Hana Magdová – Mapa říše divů – Gymnázium a OA Bučovice
  • 7. místo Barbora Koudelková – Na výlet – ZUŠ Vodňany
  • 8. místo Markéta Vacková – Pohádková země – Středisko volnho času Slunečnice, Přeštice
  • 9. místo Martin Polouček – Mapa mojí země – Gymnázium a OA Bučovice
  • 10. místo Alžběta Medková – Mapa naší vesnice – ZŠ Šrámková, Opava
1. místo David Řezáč – Chystáme výpravu

1. místo David Řezáč – Chystáme výpravu

2. místo Robert Hopjan – Mapa mi ukáže cestu

2. místo Robert Hopjan – Mapa mi ukáže cestu

3. místo David Strnad – Učíme se hledat v mapě

3. místo David Strnad – Učíme se hledat v mapě

4. místo Ela Zavrtalová– Mořský příliv

4. místo Ela Zavrtalová– Mořský příliv

5. místo Melánie Špůrková – Najdeme na mapě, kde bydlíme?

5. místo Melánie Špůrková – Najdeme na mapě, kde bydlíme?

6. místo Hana Magdová – Mapa říše divů

6. místo Hana Magdová – Mapa říše divů

7. místo Barbora Koudelková – Na výlet

7. místo Barbora Koudelková – Na výlet

8. místo Markéta Vacková – Pohádková země

8. místo Markéta Vacková – Pohádková země

9. místo Martin Polouček – Mapa mojí země

9. místo Martin Polouček – Mapa mojí země

10. místo Alžběta Medková – Mapa naší vesnice

10. místo Alžběta Medková – Mapa naší vesnice

Kategorie D: 13–16 let

  • 1. místo Jana Hopjanová – Díky mapám člověk poznává svět – ZŠ Šrámková, Opava
  • 2. místo Johana Seemanová – Světlo Evropy – Gymnázium Omská, Praha 10
  • 3. místo Kateřina Žižková– Na rybách – ZUŠ Vodňany (mezinárodní kolo)
  • 4. místo Anna Pospíšilová – Palmtown – město na dlani – ZŠ a MŠ Svoboda nad Úpou
  • 5. místo Tereza Zachová – Africké ženy – ZŠ Želiv
  • 6. místo Svatava Růžková – Světlo –14. ZŠ Plzeň
  • 7. místo Veronika Přibylová – Jenom jeden svět – 14. ZŠ Plzeň
  • 8. místo Patricie Chrásková – Mapami člověk ovládl svět – ZŠ Šrámková, Opava
  • 9. místo Natálie Ivánková – Země je ta nejkrásnější květina– ZŠ Fryčovice
  • 10. místo Ema Radová – Kam mizí umění, když zhasnou světla galerií – ZŠ Lhenice
1. místo Jana Hopjanová – Díky mapám člověk poznává svět

1. místo Jana Hopjanová – Díky mapám člověk poznává svět

2. místo Johana Seemanová – Světlo Evropy

2. místo Johana Seemanová – Světlo Evropy

3. místo Kateřina Žižková– Na rybách

3. místo Kateřina Žižková– Na rybách

4. místo Anna Pospíšilová – Palmtown - město na dlani

4. místo Anna Pospíšilová – Palmtown - město na dlani

5. místo Tereza Zachová – Africké ženy

5. místo Tereza Zachová – Africké ženy

6. místo Svatava Růžková – Světlo

6. místo Svatava Růžková – Světlo

7. místo Veronika Přibylová – Jenom jeden svět

7. místo Veronika Přibylová – Jenom jeden svět

8. místo Patricie Chrásková – Mapami člověk ovládl svět

8. místo Patricie Chrásková – Mapami člověk ovládl svět

9. místo Natálie Ivánková – Země je ta nejkrásnější květina

9. místo Natálie Ivánková – Země je ta nejkrásnější květina

10. místo Ema Radová – Kam mizí umění, když zhasnou světla galerií

10. místo Ema Radová – Kam mizí umění, když zhasnou světla galerií

Zvláštní cena

  • MŠ Kamarád, Liberec – „Můj … dům, ulice, město, republika, světadíl, planeta Země“
  • ZUŠ Němčiče nad Hanou – soubor prací – „Nové planety“